نقد و بررسی فیلم عشق در اولین بوسه Are You

معرفی، نقد و بررسی فیلم عشق در اولین بوسه Are You

فیلم  Are You یا Love at First Kiss‏ ‏یک رام کام اسپانیایی نتفلیکس با بازی آلوارو سروانتس، بلافاصله مرا به یاد فیلم Crazy About Her انداخت، اما عشق در اولین بوسه آنطور نیست. این یک کمدی کندتر و سبک تر است و سعی می کند یک رام کام درونگرا باشد که به آن لحن متفاوتی برای ژانر می دهد، اما همچنان به اکثر نقاط داستانی مورد انتظار می رسد. فرض اصلی مردی را نشان می‌دهد که می‌تواند در اولین بوسیدن خود، کل رابطه را پیش‌بینی کند. از نوجوانی که برای اولین بار دختری را در 14 سالگی می بوسد تا وقتی که یک بزرگسال مجرد است که دائماً رابطه خود را قبل از اینکه به سردرگمی کامل برسد، قطع می کند، و همین خاویر را یک عوضی معرفی می کند. قابل درک است که او در مورد هدیه منحصر به فرد خود به مردم نمی گوید، زیرا آنها به هر حال او را باور نمی کنند و نمی خواهد به روابط خود ادامه دهد زمانی که بتوانند پایان ناخوشایندی را که در راه است ببیند. بنابراین او همیشه ناراضی خواهد بود تا زمانی که فرد مناسب را پیدا کند.

 

خلاصه داستان فیلم Are You

این فیلم داستان خاویر، صاحب یک انتشاراتی بسیار کوچک با توانایی بسیار ویژه را روایت می کند. او با ‏‏اولین بوسه می تواند بفهمد که آیا یک رابطه به نتیجه می رسد یا خیر. اینطور نیست که او نسبت به آن ‏‏احساسی داشته باشد، نه. او می تواند هر بار که دختری را می بوسد آینده را ببیند و به همین دلیل می ‏‏تواند بگوید آیا آینده ای با آن شخص وجود دارد یا خیر‎.‎‏ این شخصیت مسائل ‏خود را بین زندگی عاشقانه ‏و زندگی حرفه ای تقسیم می کند. هیچ چیز دیگری برای ‏شخصیت وجود ندارد ‏و بنابراین آنچه می بینید ‏همان چیزی است که به دست می آورید. ‏

 

معرفی فیلم Are You

فیلم سینمایی ‏Are You‏ یا عشق در اولین بوسه ‏Love at First Kiss)‎‏) یک فیلم رمانتیک اسپانیایی به ‏کارگردانی آلودا روئیز د آزوآ است و بازیگرانی چون آلوارو سروانتس، سیلویا آلونسو، گورکا اوتکوآ، سوزانا ‏آبائوآ و پیلار کاسترو در آن بازی می کنند. این فیلم بر روی مجموعه ای بسیار جذاب از بازیگران حساب ‏می کند که برای ارتقای متن داستان حضور دارند. ‏سروانتس و شخصیت اصلی ما، خاویر است و بازیگر این ‏نقش، خط باریک بین گنگ بودن و یک فرد تند و تیز ‏بودن را طی می کند. شما هرگز واقعاً نمی دانید که ‏چه پی می آید و بنابراین کمی به دنبال او هستید. در یک نقطه، ‏به شما این باور داده می ‏شود که زنان در ‏هر روز هفته عاشق او می شوند، و این کاملا غیر ‏قابل باور است.‏

 

نقد و بررسی فیلم Are You

این ایده که کسی که چنین توانایی هایی داشته باشد بسیار سرگرم کننده است و هر فیلم دیگری می ‏توانست این توانایی را بگیرد و در اطراف آن آشوب ایجاد کند. متأسفانه، عشق در اولین بوسه فقط چند بار ‏از این توانایی استفاده می کند آن هم فقط برای ایجاد درگیری قابل پیش بینی که باعث ایجاد اصطکاک ‏بین عاشقان می شود. عشق در اولین بوسه از فرمولی پیروی می کند که بارها و بارها در فیلم های بی ‏شمار دیگری ثابت شده است. من فکر می کنم در این مقطع از تمدن غرب غیرممکن است که بخواهیم ‏راهی متفاوت برای به تصویر کشیدن عاشقانه در فیلم بخواهیم‎.‎‏ این فیلم ایده صادق بودن با خود را به ‏عنوان مهم ترین کار مطرح می کند. اگر می دانید چیزی بد است اگر می دانید چیزی کار نمی کند، پس ‏چرا کاری در مورد آن انجام ندهید؟ همه زوج های فیلم این مشکلاتی در روابط خود دارند و فیلم سعی می ‏کند شما را به این فکر بیاندازد که فقط صحبت در مورد آن یا پایان دادن به رابطه راه حل مناسبی برای ‏چنین مشکلاتی است. این یک ایده بسیار ساده، اگر چه سطحی، از نحوه کار روابط است. اما در واقعیت، ‏عشق و هر نوع رابطه ای با هر شخصی بسیار پیچیده تر است‎.‎‏ به نظر می رسد هر هفته، نتفلیکس و سایر ‏سرویس های استریم وقتی نوبت به انتشار کمدی های عاشقانه ‏یا فیلم هایی می رسد که به نوعی ایده ‏عشق را لمس می کنند، دست خود را روی ماشه دارند. عشق یک ‏احساس بسیار رایج است، همه ما به ‏دنبال آن هستیم و همه می ترسیم که آن را ببخشیم و با آن روبرو ‏شویم یا در آن افراط کنیم و یا از دست ‏دادن آن می ترسیم. عشق موضوع بسیار پیچیده ای است. به ‏همین دلیل است که همیشه مایه ‏شرمساری است که کاوش فیلم ها در مورد چنین موضوع جهان شمولی ‏همیشه اینقدر عمومی و کم عمق ‏باشد‎ .

 

نکات منفی و مثبت فیلم عشق در اولین بوسه

فیلم شروع به بررسی شادی می کند، سپس به سمت دیگری می رود. اگر آنچه شخصیت اصلی فکر می کند او را خوشحال می کند، در واقع او را خوشحال نمی کند، پس او از آنجا به کجا می رود؟ آیا او معنای واقعی پیش‌بینی‌هایش را اشتباه تعبیر کرده است؟ در حالی که به دنبال یک رام کام درونگراتر هستیم، عشق در اولین بوسه کمی کمتر قابل پیش بینی می شود (اما فقط اندکی)، همچنین با فقدان مشخص کمدی و رمانتیک کندتر نیز می شود. با اینکه زمان اجرای کوتاه فیلم که تنها یک ساعت و 36 دقیقه است، هنوز هم به نوعی طولانی به نظر می رسد.

اما تغییر در جهت مربوط به چگونگی تجدید نظر خاویر در نحوه پاسخگویی به توانایی های اولین بوسه خود قابل قدردانی است. دختر دومی وجود دارد که شیمی بهتری دارد ولی با توجه به ناتوانی خاویر در درک کامل یا قدردانی از بهترین نحوه تفسیر اولین بوسه‌اش، شروع به تأسف می‌کنید. سروانتس با چشم های خود کار بسیار خوبی انجام می دهد. سازندگان فیلم همچنین به خوبی توانسته اند توازن قدرت (یعنی اعتماد به نفس) را بین خاویر و علاقه نهایی او و همراه با یک اثر هنری نمایشی اصلی در میانه تغییر دهند که راه طولانی برای ایجاد شیمی عاشقانه برتر دارد. دانلود فیلم ‏Are You از وبسایت ما.

Related posts

نقد و بررسی انیمه سینمایی Kimitachi wa Dou Ikiru ka چطوری زندگی میکنی؟ (پسرک و مرغ ماهی خوار)

نقد و بررسی فیلم The Bikeriders موتورسواران با بازی تام هاردی

نقد و بررسی سریال تایلندی The Believers معتقدان