نقد و بررسی سریال The Veil نقاب

توسط ErfaNEP

معرفی سریال The Veil

سریال ‏The Veil‏ که توسط استیون نایت، خالق ‏Peaky Blinders‏ برای تلویزیون ساخته شده است، ‏بینندگان را به یک بازی جاسوسی و دروغ پردازی در جهان منتقل می کند. در بهترین سنت های ژانر هیجان انگیز ‏جاسوسی که توسط سریال هایی مانند ‏Homeland‏ محبوبیت پیدا می کند، دسیسه ها و رفتار دوگانه به وفور ‏دیده می شود، زیرا ایموجن با زمان مسابقه می دهد تا حقیقت را در داستان بشکافد و از فاجعه جلوگیری کند. ‏با فرماندهی ماس روی صحنه، این سریال تپنده مطمئناً تماشاگران را تا آخر سرپا نگه می دارد‎.‎

 

نقد و بررسی سریال The Veil نقاب

درآمدی بر خط داستانی سریال نقاب

الیزابت ماس در نقش ایموجن سالتر، مامور حیله گر MI6 در مرکز مینی سریال جدید FX یعنی سریال نقاب بازی می کند. زمانی که یک اردوگاه پناهجویان در ترکیه، زنی را به عنوان یکی از عوامل رده بالای داعش معرفی می کند، ایموگن وظیفه بازجویی از او را برای کشف حقیقت دارد. متهم او آدیلا با بازی یومنا مروان است، زنی که ادعا می کند با هویت دروغین زندانی است اما مظنون به طراحی یک حمله بزرگ است. ایموجن، آدیلا را ترک می کند و در حالی که هرکدام تلاش می کنند دیگری را رمزگشایی کنند، به تعقیبی موش و گربه وار در سراسر اروپا می پردازند. ایموجن به جای شکنجه از تکنیک های اغوا استفاده می کند و شخصیت های جدیدی را به طور یکپارچه برای استخراج اطلاعات سرهم می کند. در همین حال، آژانس های بین المللی به دنبال کنترل هستند و به انگیزه های یکدیگر بی اعتماد هستند. با شروع جنگ قدرت، شخصیت قهرمانِ ماس با تکیه بر شهود و فریب های هوشمندانه چندین قدم جلوتر می ماند.

 

نقد و بررسی سریال The Veil نقاب

بررسی شخصیت های سریال The Veil

در مرکز فریب کاری سریال نقاب، الیزابت ماس قرار دارد که شخصیت غنی دیگری را در ایموجن سالتر به تصویر می کشد. ایموجن که یک استاد واقعی استتار است، هویت های متناوب را با روانی یکپارچه اتخاذ می کند و تبدیل به هر کسی می شود که مأموریتش نیاز دارد. ماس چه در صحنه هایی با ظرافت اشرافی و چه با ادغام در انبوه جمعیت با ناشناس بودن خو گرفته، هر چهره ای را با پیچیدگی آغشته می کند. اما در زیر نقاب ها، لایه های شکسته ای قرار دارد که ایموجن با جسارت به عقب برمی گردد و دامنه تماشایی ماس را به نمایش می گذارد.

دزدی صحنه ها در کنار ماس، کار لایه لایه یومنا مروان در نقش آدیلای مرموز است. مروان که وظیفه ایفای نقش یک تروریست ادعایی را برعهده دارد، از کلیشه ها از طریق نکات ظریف اجتناب می کند. آدیلا یک راز اجتناب ناپذیر است، اما آسیب پذیری عمیق از چشم های مجذوب کننده اش فوران می کند. بینندگان به امید وضوح بیشتر داستان به هر دقیقه از این سریال چنگ می اندازند و نقش آفرینی ظریف مروان را روی نقشی بسیار پیچیده به تماشا می نشینند.

در اطراف این دو خانم پیشرو در سریال، یک مجموعه یک مجموعه بازیگر تزئین شده وجود دارند که پیچیدگی داستان را تقویت می کنند. دالی بن صلاح در نقش رئیس ایموجن، صمیمیت و شوخ طبعی را به ارمغان می آورد، و وظیفه اش را با مراقبت از شریکی باارزش ترکیب می کند. جاش چارلز به عنوان مکس آمریکایی وقیح، با خوشحالی صحنه ها را می پیماید در حالی که می خواهد به عمقی شگفت انگیز برسد. هر شخصیت رنگی خاکستری  از نظر اخلاقی به خود می گیرد، بازیگرانی که ادراک تماشاچی را در شبکه پیچیده ای از وفاداری ها هدایت می کنند.

 

نقد و بررسی سریال نقاب 2024

آیا مینی سریال نقاب می داند چگونه مناظر عالی را به نمایش بگذارد؟ استانبول به تنهایی ارزش پذیرش را دارد، افق های خیره کننده و پس زمینه آن عکس های نفس گیر زیادی را ایجاد می کند. اما این هیجان سریال به همین جا ختم نمی شود و این مأمور به بهترین شهرهای اروپا سفر می کند.

پاریس به ویژه فرصت هایی را برای جذب مخاطبان به قلب عاشقانه و دسیسه اروپا ارائه می دهد. چه تماشای برج ایفل و چه در خیابان های سنگ فرش شده، صحنه ها در جوی بسیار زیبا نشان داده می شوند. برخی از آنها صرفاً روی مکان های دیدنی تمرکز می کنند، اما در این سریال شخصیت هایی در مکان هایی فراتر از مناظر براق کارت پستالی کشف می شوند.

 

گوشه هایی از نبوغ پیکی بلایندرز را می توان در سریال The Veil دید

سکانس های اکشن به لطف هنر پر از استعداد عوامل سریال می درخشند. تعقیب و گریزهای پرتنش از کوچه های باریک به میدان های شلوغ بدون از دست دادن حس اکشن پیش می روند. ستاره های سریال نیز فرصت های زیادی برای درخشش دارند. الیزابت ماس نشان می دهد که راننده ای بیش از حد با استعداد در زمینه فرار با ماشین و درگیری های اکشن است. او هم تنش دراماتیک و هم تنش فیزیکی را با مهارتی خیره کننده هدایت می کند. این نمایش از همان ابتدا شما را به حدس زدن نگه می دارد. ایموجن آدیلا را به یک سواری وحشیانه در سراسر اروپا می برد، اما کشف این دو کار آسانی نیست. پویایی آنها به طور مداوم با ظهور اطلاعات جدید تغییر می کند و دیدن بازی های ذهنی در حال انجام است.

هنگامی که ایموجن برای اولین بار در اردوگاه پناهندگان با آدیلا روبرو می شود، مصمم است حقیقت را بیاموزد. اما آدیلا داستان خود را با قاطعیت حفظ می کند و نمی توان گفت که چقدر از حقیقت را پنهان کرده است. صحبت های طولانی آنها در لحظاتی زیبا مانند یک رقص پر پیچ و خم است. هر ژست کوچک یا اظهارنظر غیرمجاز می تواند به حقیقت یا حقه ای اشاره کند و بینندگان را در حاشیه نگه دارد. همانطور که آنها از استانبول به پاریس سفر می کنند، بازجویی هرگز متوقف نمی شود. حرف های آنها شخصیتر و تیزتر می شود، اما به نظر می رسد تحسین متقابل در زیر سطح این مکالمات رشد می کند. آدیلا یک حریف شایسته برای جاسوس ما است، آسیب روحی او لایه هایی از پیچیدگی را به داستان اضافه می کند. حتی هنگام روشن کردن حقیقت، مشخص نیست که ایموجن واقعاً چقدر به حرف هایش اعتقاد دارد و چهره پوکر او رسوخ ناپذیر باقی می ماند. شخصیتهای دیگر نیز فتنه های زیادی را به سریال نقاب وارد می کنند. از آمریکایی های بداخلاق گرفته تا فرانسوی های دیوانه، همه برنامه های خود را دنبال می کنند. اما قلب سریال در بازی اسرار ایموجن و آدیلا نهفته است. پیوند آنها به یک اتحاد ضروری تبدیل می شود، اما گناهان گذشته هنوز درک واقعی را پنهان می کنند.

علاقمندان می توانند جهت دانلود سریال The Veil به انیمه لیست مراجعه کرده و از تماشای آن لذت ببرند.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پیام بگذارید