دانلود سریال کره ای

سریال کره ای

از فیلم کره ای و انیمه های نو ساخت کره که بگذریم... با کی دراما می توانید خنده، خشونت، عشق، هیجان، گریه، آه غلیظ، جیغ و فریاد و هر چیزی که دوست دارید را تجربه کنید. درام های کره ای (هانگوک دِئوراما) یا همان کی دراما، سریال های تلویزیونی و وب محورِ ساخته کره جنوبی هستند. این سریال ها منشا موج کره ای و دلیل موفقیت جهانی فرهنگ کی پاپ در نظر گرفته می شوند.

یک سریال کره ای غالباً بین 12 تا 24 قسمتِ 45 تا 70 دقیقه ای دارد. بیشتر سریال های دراما بین ساعات 22 تا 23 در دو شب متوالی پخش می شوند: دوشنبه و سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه یا آخر هفته ها. بخش های زمانی پخش سریال بین ساعت 7:00 بعد از ظهر و ساعت 20:00 معمولاً برای سریال های درام که از دوشنبه تا جمعه پخش می شوند، رزرو می شود. سریال های کره جنوبی معمولاً یک کارگردان و یک فیلمنامه نویس دارند، بر خلاف سریال های آمریکایی که معمولاً چندین کارگردان و نویسنده با هم و به نوبت کار می کنند. علاوه بر این، می توان گفت که در اغلب اوقات برای کی دراماها هیچ دنباله ای ساخته نمی شود.

اواخر دهه 2010 و 2020 شاهد توجه بازارهای بین المللی به K-drama بودیم. نتفلیکس از حدود سال 2018 شروع به جستجوی تولیدات کره جنوبی و سایر کشورها کرده بود تا خدمات خود را برای مخاطبان بین المللی رو به رشدش گسترش دهد. این تلاش ها زمانی به ثمر نشست که سریال Squid Game وانگ دونگ هیوک بیش از 111 میلیون بیننده را طی 17 روز پس از انتشار در سپتامبر 2021 جذب کرد و به پربیننده ترین سریال نتفلیکس تبدیل شد.

سریال‌های کره‌ای در ابتدا توسط خود کانال‌های تلویزیونی تولید می‌شدند، اما از دهه ۲۰۰۰ به شرکت‌های مستقل واگذار شدند. در سال 2012، 75 درصد از کل سریال های کره ای به این روش تولید شد. 

 

انیمه لیست مرجع دانلود کی-دراما

کی دراما همچون طوفان جهان را در تسخیر خود درآورده است. داستان هایشان خطوط رمانتیک و دراماتیک بسیار جالبی دارند و البته عاشقانه هایی که باعث می شود همه چیز برای طرفداران این ژانر رویایی به نظر برسد. K-Drama تبدیل به یک رسانه بسیار محبوب برای ایجاد سرگرمی و تماشای زیاد بخصوص در آخر هفته های طولانی با شریک زندگی یا دوستانمان شده است. این سریال های غالباً کمدی-رمانتیک خصوصیات منحصر به فرد و ویژه ای در خود دارند و با همین ویژگی ها چشم ها را به تصویرشان می دوزند و از همین رو ما در انیمه لیست بر آن شدیم تا محبوب ترین و بهترین سریال های کره ای را برای دانلود در کیفیت های مختلف و در ژانرهای مختلف گرد هم آوریم، تا شما نیز به یک خط ارتباطی با کره جنوبی داشته باشید.

 

بازیگران کره ای

شکی نیست که کره ای ها به زیبایی بی عیب و نقص خود معروف هستند. چه زنان زیبا و دلفریب و چه پسران خوشگل و خوشتیپشان؛ در کل کره ای ها کاملاً فوق العاده به نظر می رسند. کی-دراما های محبوب در انتخاب بازیگرانی که داستان را به بهترین شکل روایت می کنند، مهارت دارند. شما می توانید با تماشای هر شخصیت در یک سریال کره ای، حس منحصر به فردی از مد و فشن داشته باشید و تأثیر آن ها را در ذائقه ی اطرافیان خود ببینید. کره ای ها سلیقه خوبی در مد و فشن دارند. آن ها حتی رنگ های ساده ای مانند قهوه ای یا خاکستری را شگفت انگیز جلوه می دهند!

 

ژانرهای دراما

سریال های کره ای دارای ژانرهای مختلفی مانند درام های اکشن، درام های تاریخی، درام های مدرسه ای، درام های پزشکی، درام های جنایی یا حتی کمدی های ترسناک هستند. در حالی که بیشتر دراما ها دارای عناصر عاشقانه و مضامین عمیق عاطفی هستند، برخی حتی دارای یک تراژدی و برشی از تم زندگی هستند.

هالیو، یا موج کره ای، از اواخر هزاره آغاز شد. برای تماشاگران بین المللی که می توانستند برای دانلود سریال کره ای اقدام کنند، نمایش های محبوب آن روز مسلط بر آن روزگار، داستان های رمانتیک بودند، در حالی که پس از آن درام های کره ای نقش خود را در ترویج فرهنگ کره در سراسر جهان انجام دادند.

دو دهه بعد، سریال هایی مانند Winter Sonata سال 2002 و جواهری در قصر (Jewel in the Palace) در سال 2003 فالوئر های بی شماری را به وجود آوردند، اما با توجه به جذب شدید تعداد بیشتری از افراد در سراسر جهان، طیف ژانر های صنعت فیلم کره فراتر از داستان های عاشقانه و درام های تاریخی گسترش یافته است.

بودجه های سرسام آور و موفقیت جهانی، سازندگان درام کره ای را جسورتر کرده است و همین باعث شده اکنون، بازار صفحه نمایش این کشور داغ داغ باشد. امروزه، کی-دراماها در یکی از هشت دسته ای قرار می گیرند که تعادلی بین رمان و عناصر آشنای فیلم برقرار می کنند و بینندگان را برای دیدن موارد بیشتر بازمی گردانند.

 

سریال کره ای عاشقانه و کمدی عاشقانه کره ای

شاید این روزها عشق تنها یک بازی در شهر باشد، اما ژانر عاشقانه هنوز هم بزرگترین بازی در دنیای K-drama است و دلیل خوبی هم دارد. داستان های عشقی، که توسط جفت های عاشق و ستاره طراحی شده اند، در همه جا در فیلم های کره ای وجود دارند و میلیون ها نفر در سراسر جهان آن را دوست دارند. اینها اغلب کمدی های عاشقانه رنگارنگی هستند که شامل یک زن جوان با روحیه می شود که با یک مرد ثروتمند، خوش تیپ و گوشه گیر رابطه خوبی ندارد، تا اینکه - پس از چند برخورد نزدیک ناخوشایند – جرقه ای زده شود. یکی از دلایلی که سریال های کره ای برتر در بین خانواده های ایرانی بسیار محبوب هستند این است که این سریال ها عموما فضایی خانوادگی دارند.

 

ملودراما

ملودرام و انواع مختلف آن نیز بخش قابل توجهی از سریال های کره ای، به ویژه دراما های خانوادگی را اشغال می کند. اغراق آمیزترینشان نیز ماک جانگ ها هستند – دراما هایی که در سال های اخیر به سریال های پخش گلدن تایم تبدیل شده اند. به نمایش های سرگرم کننده ای مانند سریال Sky Castle و سریال The Penthouse که فکر کنید، تعریف خوبی از ژانر ملودرام خواهید یافت.

 

درامای دوره ای یا درامای تاریخی

لباس های خیره کننده - آن آرایش موهای سخت و عجیب و آن کلاه های غالباً توری و البته ساختمان های تاریخی مجلل که در درام های تاریخی دیده می شوند، سال های سال بار جذابیت اصلی این ژانر را به دوش کشیده اند، و افزایش بودجه تولید فقط این نمایش ها را شگفت انگیزتر کرده است.در حالی که جناح های متخاصم برای کنترل پادشاهی جوسئون (1392-1910) می جنگند، انتظار نقشه های پیچیده در لا به لای دیوارهای کاخ را داشته باشید، اگرچه بسیاری از این سریال های تاریخی نیز به سلسله های قبلی باز می گردند. دراما های تاریخی نیز راهی عالی برای یادگیری آداب و رسوم، فرهنگ و تاریخ کره است. سریالهای کره ای نه تنها در ایران بلکه در اقصی نقاط جهان، هوادار دارند. این سریال ها بیشتر در ژانرهای درام، عاشقانه و تاریخی ساخته می شوند.

 

دراما تریلر یا درامای هیجانی (حادثه ای)

قبلاً ژانر تریلر بر فیلم های سینمایی کره تسلط داشت، اما این روزها تماشاگران فیلم هنگام خرید بلیت سینما انتظار سرمایه گذاری بیشتری دارند و اکنون می توان این مشکل را با درامای کره ای خنثی کرد، به ویژه پس از ظهور کانال های کابلی، که به داستان های تیره تر اجازه داده اند راه خود را به صفحه نمایش پیدا کنند و داستان قاتلان زنجیره ای از سریال Signal گرفته تا درامای Beyond Evil محبوبیت خاصی پیدا کرده اند.

 

اکشن دراما

سریال Iris اولین درامایی بود که نشان داد کی-دراما تا چه حد می تواند فریبنده و انفجاری باشد. لی بیونگ هون، نماد عاشقانه های سابق، پس از تبدیل شدن به یک ستاره اکشن سرسخت در آثار سینمایی خود، به عنوان بازیگر اصلی به صفحه نمایش کوچک بازگشت. او آن سبک سینمایی را با خود آورد و از آن پس صنعت سریال کره ای هرگز به عقب نگاه نکرده است. سریال شکارچی شهر (City Hunter) با لی مین هو خیلی زود دنباله روی آن شد، و این روزها شاهدیم که همیشه یک سریال اکشن کره ای در حال پخش است.

 

یوث دراما، سریال مدرسه ای کره ای

درام های کره ای شخصیت هایی را از همه اقشار به نمایش می گذارند، درست است که داستان هایشان بعضاً در شهری بزرگ اتفاق می افتند، اما همه آن ها از مدرسه شروع شده اند - دنیای کوچکی از جامعه که در آن احساسات دائماً در اوج است. داستان های عشق اول، درس های سخت و رقابتی یا تصاویری وحشیانه از قلدری در کلاس... داستان های مدرسه ای کره ای از دراماتیک ترین سریال های روی صفحه نمایش هستند و بیننده ای وجود ندارد که نتواند با آن ها ارتباط برقرار کند. سریال The School یکی از طولانی ترین سریال های کره ای است.

 

سریال پزشکی کره ای و سریال حقوقی کره ای

درامای پزشکی و حقوقی، کمی شبیه درامای مدرسه ای مدرسه، اما برای بزرگسالان، در سال های اخیر بسیار محبوب شده اند. این سریال های در فضا های بسته اتفاق میفتد و بازیگران عموماً گلاویز با مصیبت های روزانه، هم در جبهه های شخصی و هم در جبهه های حرفه ای، درست مانند سریال Hospital Playlist، با هم روبرو می شوند.

در مقایسه با دیگر نمایش های خانگی، این ژانر K-drama موفقیت نمایش های وسترن را دنبال کرده است. یکی از محبوب ترین درام های حقوقی کره ای، سریال همسر خوب (The Good Wife)، بازسازی یک سریال آمریکایی به همین نام است.

 

فانتزی دراما و سریال کره ای ترسناک

چه سریال های جهش در زمان، چه کمدی های تاریک و چه عاشقانه های روحی، ژانر فانتزی و ترسناک مدت هاست که در سریال های کره ای محبوبیت داشته و معمولاً این سبک فیلم ها به سریال های کره ای عاشقانه، مانند سریال Secret Garden یا سریال Legend of the Blue Sea، سنگینی می بخشند، اما به طور فزاینده ای شاهد انتشار محتوای ژانر وحشت و ژانر فانتزی در کره هستیم. نت فلیکس با نمایش های پرهزینه و هیجان انگیزی مانند سریال Kingdom و سریال Sweet Home در این زمینه پیشرو بوده است.

 

بهترین سریال های کره ای

پرمخاطب ترین کی دراما، سریال پنت هاوس: جنگ در زندگی است که با پخش در سه فصل محبوبیت زیادی به دست آورد... همانطور که اشاره کردیم، بهترین سریال های کره ای چندین سال است که جایگاه خود را در میان مخاطبان فیلم و سریال باز کرده اند و علاقه مندان بسیاری به تماشای سریالهای کره ای برتر روی آورده اند. اگر شما نیز از جمله این علاقه مندان هستید تا انتهای این مطلب با ما باشید تا با جذابترین و برترین سریال های کره ای آشنا شویم. سریال Move to Heaven، سریال Flower of Evil، هر دو فصل سریال Hospital Playlist، سریال Weak Hero Class 1، سریال My Mister، سریال Reply 1988، سریال Alchemy of Souls Season 1، سریال Prison Playbook، سریال Mr. Queen، سریال Extraordinary Attorney Woo، سریال Under the Queen's Umbrella را می توان از کی دراماهای برتر و محبوب به شمار آورد و علاوه بر این سریال ها تا ابتدای سال 2023 نزدیک به 2000 سریال کره ای دیگر در سایت انیمه لیست قرار گرفته و با اشتراک در این سایت می توانید خود را از شر تایپ عبارت دانلود سریال کره ای در گوگل خلاص کنید. 

 

طرحی برای برندسازی و تبلیغ کشور کره

سریال Snowdrop، یک درام کره ای متعلق به دیزنی پلاس است که در پس زمینه مبارزات دموکراتیک ژوئن 1987 روایت می شود و متهم شده که دوره دیکتاتوری نظامی کره جنوبی را سفید جلوه می دهد زیرا آن ها جنبه مهمی از قدرت نرم کره جنوبی را تشکیل می دهند.

اگر علاقمند به فرهنگ کره هستید نیز، باید به شما مژده دهیم که انیمه لیست نمایشگاهی از صنعت نمایش کره در ایران است و علاوه بر کی دراما می توانید برای دانلود انیمه و فیلم کره ای با زیرنویس فارسی نیز اقدام فرمایید. ایرانی ها نیز مدت هاست که با سریال های کره ای آشنایی دارند و مشتاقانه برخی از آنان را دنبال کرده اند. بسیاری از ما سریال های کره ای برتر مانند افسانه جومونگ، جواهری در قصر و امپراطور بادها و… را به یاد داریم و مشتاقانه دنبال کرده ایم. 

© تمام حقوق این سایت متعلق به انیمه لیست می باشد.