فیلم های عاشقانه

فیلم عاشقانه

فیلم رمانتیک یا فیلم عاشقانه شامل داستان های عاشقانه ای هستند که در رسانه های تصویری برای پخش در سینما یا تلویزیون ضبط می شوند و عموماً بر شور، احساسات و ارتباط عاشقانه و دوستی شخصیت های اصلی تمرکز دارند. معمولاً این داستان ها از طریق دوستیابی، خواستگاری یا ازدواج نشان داده می شود. این فیلم ها جستجوی عشق رمانتیک را محور اصلی داستان فیلم قرار می دهند.

گاهی اوقات، عاشقان با موانعی مانند مسائل مالی، بیماری جسمی، اشکال مختلف تبعیض، محدودیت های روانی یا مقاومت خانوادگی مواجه می شوند. مانند همه روابط عاشقانه کاملاً قوی، عمیق و نزدیک، تنش های زندگی روزمره، وسوسه ها، خیانت ها و تفاوت های سازگاری وارد طرح های فیلم عاشقانه می شوند.

فیلم های رمانتیک اغلب مضامین اساسی عشق در نگاه اول، عشق جوان و بالغ، عشق نافرجام، وسواس عشقی، عشق احساسی، عشق معنوی، عشق ممنوعه، عشق افلاطونی، عشق جنسی و پرشور، عشق فداکارانه، عشق انفجاری و ویرانگر، و عشق تراژیک را بررسی می کنند. فیلم های رمانتیک به عنوان یک سرگرمی و فانتزی عالی برای بینندگان عمل می کنند، به ویژه اگر این دو نفر در نهایت بر مشکلات خود غلبه کنند، عشق خود را اعلام کنند و خوشبختی ابدی خود را تجربه کنند، که اغلب با یک دیدار مجدد و بوسه نهایی بیان می شود. در سریال های تلویزیونی عاشقانه، توسعه چنین روابط عاشقانه ممکن است، چرا که در قسمت های زیادی این روند رخ می دهد یا شخصیت های مختلف ممکن است در آرک های عاشقانه مختلف در هم تنیده شوند.

انیمه لیست مرجع دانلود فیلم های عاشقانه

در این صفحه از سایت انیمه لیست، یک بررسی اجمالی بر این موضوع خواهیم داشت و سعی خواهیم کرد ‏دانلود برترین فیلم های عاشقانه را به تفکیک ژانرهای فرعی، سال انتشار، زبان فیلم، کارگردان اثر و نمره در ‏سایت ‏IMDB‏ با بهترین کیفیت ها و زیرنویس فارسی و بدون سانسور در دسترس شما کاربران عزیز قرار دهیم، ‏لذا همکاران ما روزانه در تلاش هستند تا آرشیو فیلم های رمانتیک این سایت را بزرگ و بزرگتر کنند.‏   

فیلمنامه نویس و محقق، اریک آر. ویلیامز، فیلم های عاشقانه را یکی از یازده ژانر فوق العاده در طبقه بندی فیلمنامه می داند و ادعا می کند که همه فیلم های داستانی بلند را می توان بر اساس این سوپرژانرها طبقه بندی کرد. ده ابر ژانر دیگر عبارتند از اکشن، جنایی، فانتزی، ترسناک، علمی تخیلی، کمدی، ورزشی، هیجان انگیز، جنگی و وسترن.

ژانر های فرعی یا زیرژانرهای فیلم رمانتیک

طبقه بندی فیلمنامه نویسان هنگام بحث در مورد فیلم ها، مقوله های بیشتری را فراتر از «زیرژانر» ایجاد می کند، و این استدلال را مطرح می کند که همه فیلم های روایی را می توان در کل به کمدی یا درام (که به عنوان «نوع فیلم» شناخته می شود) ترسیم کرد.طبقه بندی همچنین چندین ژانر اصلی را شناسایی می کند که می توانند با ژانر فوق العاده عاشقانه جفت شوند.

فیلم چیک فلیک (Chick flick) یا فیلم های خانم پسند

فیلم چیک فلیک اصطلاحی است که با فیلم های عاشقانه مرتبط است که بیشتر مخاطبان زن را هدف قرار می دهند. اگرچه بسیاری از فیلم های عاشقانه ممکن است زنان را هدف قرار دهند، اما این ویژگی مشخص کننده یک فیلم عاشقانه نیست و یک فیلم چیک فلیک لزوماً عاشقانه ای را به عنوان موضوع اصلی ندارد، حول درگیری عاشقانه شخصیت ها می چرخد یا حتی شامل یک رابطه عاشقانه نمی شود. به این ترتیب، این اصطلاحات را نمی توان به جای هم استفاده کرد. از فیلم های این ژانر می توان به فیلم گیلدا (Gilda)، فیلم کفش های قرمز (The Red Shoes)، فیلم عقل و احساس (Sense and Sensibility)، فیلم آقایان موطلایی ها را ترجیح می دهند (Gentlemen Prefer Blondes)، فیلم رقص کثیف (Dirty Dancing)، فیلم دفترچه یادداشت (The Notebook)، فیلم جان عزیز (Dear John)، فیلم پیاده روی به یادماندنی (A Walk to Remember)، فیلم تلما و لوئیز (Thelma & Louise)، فیلم پنجاه طیف خاکستری (Fifty Shades of Grey)، بی خواب در سیاتل (Sleepless in Seattle) اشاره کرد. 

فیلم عاشقانه تاریخی یا Historical romance

داستان این فیلم ها که به عنوان فیلم عاشقانه حماسی نیز شناخته می شوند، داستان هایی رمانتیک در یک دوره تاریخی است که معمولاً با پس زمینه ای آشفته از جنگ، انقلاب یا تراژدی همراهند. این ژانر فرعی شامل فیلم هایی مانند، فیلم بر باد رفته (Gone with the Wind)، دکتر ژیواگو (Doctor Zhivago)، قرمزها (Reds)، تایتانیک (Titanic)، جنگ سرد (Cold War)، کفاره (Atonement) و نامزدی بسیار طولانی (A Very Long Engagement) می شود. فیلم های دوران وایکینگ ها، قرون وسطی (فیلم شوالیه ای)، فیلم هایی با مضمون دزدان دریایی، فیلم های وسترن عاشقانه، فیلم های جنگ داخلی آمریکا، فیلم های سرخپوستی عاشقانه از این قبیل فیلم های عاشقانه تاریخی هستند.

 

فیلم عاشقانه فراطبیعی یا Paranormal romance

فیلم عاشقانه ماوراء الطبیعه یک زیرژانر از هر دو ژانر عاشقانه و ژانر فانتزی است. رمانتیک ماوراء الطبیعه بر عشق رمانتیک تمرکز می کند و شامل عناصری فراتر از محدوده توضیح علمی است و موضوعاتی از ژانر علمی تخیلی، ژانر فانتزی و ژانر وحشت را با هم ترکیب می کند. عاشقانه های ماوراء الطبیعه ممکن است از رمان های عاشقانه سنتی، با یک محیط ماوراء الطبیعه تا داستان هایی که تاکید اصلی بر روی یک داستان علمی تخیلی یا فانتزی با داستان فرعی رمانتیک است، باشد. نشانه های مشترک ژانر عاشقانه فرا طبیعی، روابطی است که بین انسان ها و خون آشام ها، گرگینه ها، ارواح و دیگر موجودات شکل می گیرد و با طبیعت خارق العاده یا ماورایی که به عنوان مثال شاید ناشی از سفر در زمان باشد همراه است. فیلم هایی مثل فیلم روح (Ghost)، فیلم های گرگ و میش (The Twilight) یا فیلم The Shape of Water از این دست فیلم ها هستند.

فیلم های رمانتیک اکشن یا اکشن عاشقانه

اکشن رمانتیک فیلمی است که عاشقانه و اکشن را در هم می آمیزد. به عنوان مثال می توان به فیلم بازی های گرسنگی (The Hunger Games)، ماجراهای رابین هود (The Adventures of Robin Hood)، خبرنگار خارجی (Foreign Correspondent)، فیلم بهترین سال های زندگی ما (The Best Years of Our Lives)، فیلم اسپانیایی مشعل (The Torch)، فیلم مرد آرام (The Quiet Man)، فیلم آقا و خانم اسمیت (Mr. & Mrs. Smith)، فیلم جایزه بگیر (The Bounty Hunter)، فیلم قاتلین (Killers)، فیلم شوالیه و روز (Knight and Day)، و فیلم این یعنی جنگ (This Means War) اشاره کرد.

 

فیلم رمانتیک کمدی یا کمدی عاشقانه

ژانر کمدی رمانتیک (همچنین به عنوان رم کم یا رم-کم شناخته می شود) یک زیرژانر از کمدی و برش هایی از داستان زندگی است که بر خطوط داستانی ساده و طنزآمیز متمرکز بر ایده های عاشقانه تمرکز دارد، مانند اینکه چگونه عشق واقعی می تواند بر اکثر موانع غلبه کند. در یک کمدی عاشقانه معمولی، دو عاشق جوان، دوست داشتنی و ظاهراً برای یکدیگر مناسب هستند، اما به دلیل شرایط پیچیده ای (مانند اختلافات طبقاتی، دخالت والدین، دوست دختر یا دوست پسر قبلی) از هم جدا می شوند تا زمانی که از به هم ملحق شوند. همه موانع، بالاخره برداشته می شوند. یک پایان خوش به سبک افسانه ای یک ویژگی معمولی برای فیلم های عاشقانه کمدی است.

 

فیلم های کمدی رمانتیک ژانر خاصی از فیلم های کمدی و همچنین فیلم های عاشقانه هستند و ممکن است دارای عناصر کمدی اسکروبال نیز باشند. با این حال، یک کمدی رمانتیک به عنوان یک فیلم با دو ژانر طبقه بندی می شود، نه یک ژانر جدید. برخی از سریال های تلویزیونی را نیز می توان در زمره کمدی های عاشقانه طبقه بندی کرد.

طنز در چنین فیلم هایی بر خلاف طنز تند و تیز، از نوع کلامی، کم کلید یا موقعیتی است. فیلم های جدید این ژانر عبارتند از فیلم Ticket to Paradise، فیلم The Lost City، فیلم About Fate، فیلم A Perfect Pairing و امثالهم.               

کمدی عاشقانه اسکروبال

اسکروبال نوعی فیلم کمدی است که در دههٔ ۱۹۳۰ بسیار رایج شد و محصول دوران رکود اقتصادی در آمریکا و اوضاع نابسامان مردم در این دوران بود. این فیلم ها با عرضه شخصیت های شاد و سرخوش که با بی خیالی در دنیایی پر از ثروت و شکوه به سر می بردند، گریزگاهی بودند برای مردم خسته و برای مدتی کوتاه آنها را از مسائل و مشکلاتی که پیش رویشان بود، دور می کردند. این فیلم ها در عین حال، انتقاد تلخ و گزنده ای بودند علیه طبقه ثروتمند و بی خیال و در پایان هم، با ازدواج بین دختر ثروتمند و پسر طبقه فقیر یا متوسط تمام می شدند. اساس این کمدی های معمولاً عاشقانه مبتنی بر لودگی بود و بسیار پر هرج  و مرج بودند. در این کمدی ها مهمل گویی بسیار رواج داشت و جالب آنکه این مهمل گویی ها در عین بی منطقی، منطقی جلوه می کردند.

فیلم درام عاشقانه

درام های عاشقانه معمولا حول مانعی می چرخد که مانع از عشق عمیق و واقعی بین دو نفر می شود. در فیلم های درام عاشقانه، موسیقی اغلب برای نشان دادن خلق و خوی عاطفی به کار می رود و فضایی عایق بین زوجین ایجاد می کند. نتیجه گیری ها در یک درام عاشقانه معمولاً نشان نمی دهند که آیا یک وصال رمانتیک نهایی بین دو شخصیت اصلی رخ می دهد یا خیر.

 

چند نمونه از فیلم های درام عاشقانه قبل از سال 2000 عبارتند از: فیلم راه مرد با زنان (Man's Way with Women)، کازابلانکا (Casablanca)، فیلم غرور و تعصب (Pride & Prejudice)، فیلم بیمار انگلیسی (English Patient)، فیلم شکسپیر عاشق (Shakespeare in Love) و فیلم یک افسر و جنتلمن (An Officer and a Gentleman) و یا فیلم سینما پارادیزو (Cinema Paradiso).

نمونه های قرن بیست و یکم نیز عبارتند از فیلم راه های فرعی یا Sideways، فیلم خاطرات یک گیشا یا Memoirs of a Geisha، فیلم میلیونر زاغه نشین یا Slumdog Millionaire و فیلم فرانسوی آرتیست یا The Artist.

درام های عاشقانه همجنس گرایی که به مسائل دگرباشان جنسی می پردازند نیز از همین دسته اند و عبارتند از: فیلم کوه بروکبک (Brokeback Mountain)، فیلم زندگی ادل یا آبی گرم ترین رنگ است (Blue is the Warmest Colour)، فیلم کارول (Carol)، فیلم مهتاب (Moonlight)، و فیلم مرا به نام خود صدا کن (Call Me by Your Name).

فیلم عاشقانه فانتزی یا رمانتیک فانتزی

فیلم های ژانر عاشقانه فانتزی معمولاً با فیلم های ژانر عاشقانه علمی تخیلی تداخل دارند، با این تفاوت که منشأ داستان این فیلم ها جادویی بوده و از نظر تاریخی پیشینه ی قدیمی تری دارند. فانتزی های رمانتیک داستان های فانتزی را با استفاده از بسیاری از عناصر و قراردادهای ژانر عاشقانه توصیف می کنند. برخی از نمونه ها عبارتند از: فیلم طلسم شده (Enchanted)، فیلم سیندرلا (Cinderella)، فیلم دیو و دلبر (Beauty and the Beast)، فیلم درخشش ابدی یک ذهن پاک (Eternal Sunshine of the Spotless Mind)، نیمه شب در پاریس (Midnight in Paris)، فیلم او (Her)، و فیلم شکل آب (The Shape of Water).

 

فیلم رمانتیک تریلر یا عاشقانه هیجانی

یک تریلر خوب با ایجاد ناراحتی بینندگان ناشی از لحظات تعلیق، احساس شدید اضطراب و ترس، سرگرمی را فراهم می کند. یک فیلم تریلر بیشتر یک مفهوم و توصیف آشناست تا یک ژانر اصیل. این یک ژانر با تعریف دقیق نیست. می تواند از کمدی و ملودرام گرفته تا ماجراجویی و عاشقانه متفاوت باشد. همه ژانرهای هیجان انگیز ترکیبی از ژانرهای مختلف هستند. به عنوان مثال، ژانر جنایی، ژانر علمی تخیلی و ژانر عاشقانه می توانند نسبت به کمدی ها یا فیلم های موزیکال فضای تعلیق بیشتری را فراهم می کنند. تریلر رمانتیک ژانری است که دو یا چند ژانر را با هم ادغام می کند. با جنبش های سینمایی تثبیت شده و خاص تاریخی مانند فیلم های ترسناک گوتیک یا فیلم های عصر طلایی کارآگاهان متفاوت است. ژانر رمانتیک تریلر در دو سطح کار می کند. ابتدا یک موضوع خاص را به عنوان پایه در نظر می گیرد، سپس روابط کلی، الگوها و عناصر ساختاری با موضوع خاص در هم تنیده می شوند. به همین دلیل است که می تواند تنوع زیادی از سبک های بصری و ساختارهای داستانی در تریلر رمانتیک وجود داشته باشد. فیلم بادیگارد (The Bodyguard)، فیلم بی وفا (Unfaithful)، فیلم ویکر پارک (Wicker Park)، فیلم توریست با بازی جانی دپ و آنجلینا جولی (The Tourist)، یا فیلم اداره تعدیل (The Adjustment Bureau) از این دست فیلم ها هستند.

 

فیلم عاشقانه موزیکال

ژانر موزیکال رمانتیک یا به عبارت دیگر عاشقانه موزیکال، ژانری از فیلم است که دارای روابط عاشقانه است و داستان آن تا حدی از طریق آهنگ و یا رقص توضیح داده می شود. این ژانر از تئاترهای خیابان برادوی سرچشمه گرفته و تا حدی به لطف محبوبیت تولیدات راجرز و همرستین به صفحه نقره ای منتقل شده است. برخی از نمونه ها عبارتند از فیلم داستان وست ساید (West Side Story)، فیلم موزیکال دبیرستان (High School Musical)، فیلم از این سو تا آن سوی دنیا (Across the Universe)، فیلم مولن روژ! (Moulin Rouge!)، فیلم ماما میا (Mamma Mia) و فیلم La La Land.

© تمام حقوق این سایت متعلق به انیمه لیست می باشد.