فیلم های کمدی

فیلم کمدی

 

فیلم کمدی دسته ای از فیلم هایی است که بر طنز تأکید دارند. این فیلم ها برای خنداندن مخاطب از طریق سرگرمی طراحی شده اند. فیلم های این سبک به طور سنتی پایان خوشی دارند (کمدی سیاه یک استثناست). کمدی یکی از قدیمی ترین ژانرهای فیلم و برگرفته از کمدی کلاسیک در تئاتر است. برخی از اولین فیلم های صامت کمدی بودند، زیرا کمدی اسلپ استیک اغلب بر تصاویر بصری بدون نیاز به صدا متکی است. هنگامی که فیلم های صوتی در طول دهه 1930 رایج تر شدند، فیلم های کمدی طپشی دوباره گرفتند، زیرا خنده می تواند ناشی از موقعیت های هجوآمیز و همچنین دیالوگ های خنده دار باشد. کمدی، در مقایسه با سایر ژانرهای فیلم، تمرکز بسیار بیشتری بر روی ستارگان به صورت فردی دارد، به طوری که بسیاری از کمیک های استندآپ سابق به دلیل محبوبیتشان به فیلم ، انیمه یا سریال تبدیل شده اند. اریک آر ویلیامز درطبقه بندی The Screenwriters Taxonomy ادعا می کند که ژانرهای فیلم اساساً بر اساس فضا، شخصیت و داستان فیلم استوار است. بنابراین، برچسب های «درام» و «کمدی» بسیار گسترده تر از آن است که بتوان آن را یک ژانر دانست. در عوض، طبقه بندی کمدی او استدلال می کند که کمدی نوعی فیلم است که حداقل شامل ده ها گونه فرعی مختلف است.

انیمه لیست مرجع دانلود فیلم کمدی

مجموعه ما سعی داشته، دارد و خواهد داشت که دسته بندی کمدی در بخش فیلم، انیمه و سریال خود را روزانه تقویت کرده و هم از نظر کمی و علی الخصوص از نظر کیفی آن ها را ارتقاء دهد تا شما عزیزان با دانلود فیلم های کمدی، همچون فیلم های دیگر ژانرها، چه از نظر سهولت دانلود، چه از نظر کیفیت پخش فیلم، چه از نظر دریافت زیرنویس فارسی مربوطه و چه از نظر دریافت آن ها به صورت کامل و بدون سانسور؛ به فیلم، سریال و انیمه دلخواه خود دسترسی بهتری داشته باشید.

دسته بندی فیلم های کمدی

کمدی آنارشیک (هرج و مرج)

فیلم کمدی آنارشیک، همانطور که از نامش پیداست، نوعی طنز تصادفی با چاشنی هرج و مرج یا جریانی از آگاهی است که اغلب نوعی اقتدار موجود را در داستان به باد می دهد. قدمت این ژانر مربوط به دوران صامت است. نمونه های قابل توجه این نوع فیلم ها آنهایی هستند که توسط Monty Python تولید شده اند. مانتی پایتان، یک گروه طنز سوررئال انگلیسی بود که مجموعه تلویزیونی سیرک پرنده ی مانتی پایتان را ساختند. نمونه های دیگر عبارتند از فیلم Duck Soup یا سوپ اردک (1933) و فیلم پادوی گلف یا Caddyshack (1980).

کمدی توالتی یا کمدی چندش

فیلم های چندش یک پیشرفت نسبتاً جدید هستند و به شدت بر طنز مبتذل، جنسی، یا به صورت خلاصه طنز توالتی تکیه دارند آنها اغلب آن ها حاوی مقدار زیادی از ناسزا هستند. به عنوان مثال می توان به فیلم Animal House (1978) و فیلم Freddy Got Fingered (2001) اشاره کرد.

کمدی ایده 

این نوع فرعی از ژانر کمدی برای اکتشاف و پرده برداری از ایده های جدی مانند جوانب مذهبی، جنسیتی یا سیاسی استفاده می کند. اغلب، شخصیت ها دیدگاه های متفاوتی از جهان را نشان می دهند و مجبور می شوند برای ارتقای اثر کمدی و تفسیر اجتماعی با هم تعامل داشته باشند. برخی از نمونه ها شامل فیلم Ferris Bueller's Day Off (1986) و فیلم Swing Vote (2008) است.

کمدی آداب

یک کمدی آداب، آداب و عواطف یک طبقه اجتماعی را هجو می کند. طرح یک کمدی آداب اغلب به یک رابطه عشقی نامشروع یا رسوایی ای دیگر مربوط می شود. با این حال، طرح به طور کلی برای اثر کمدی آن کمتر از دیالوگ های شوخ آن اهمیت دارد. نمونه هایی برای فیلم های کمدی آداب و رسوم عبارتند از: فیلم Breakfast at Tiffany's (1961) و فیلم Under the Tuscan Sun (2003).

کمدی سیاه یا کمدی تلخ

کمدی سیاه یا کمدی تلخ, همچنین طنز سیاه یا طنز بیمارگونه، سبکی از کمدی است که در آن موضوعات تابو، به ویژه آن هایی که برای بحث کردن جدی یا دردناک تلقی می شوند، به شوخی گرفته می شوند. نویسندگان و کمدین ها اغلب از این زیر-ژانر به عنوان ابزاری برای کشف مسائل مبتذل با برانگیختن ناراحتی، ایجاد تفکر جدی به همراه خلق سرگرمی برای مخاطبان خود استفاده می کنند؛ فیلم کمدی سیاه به موضوعات تابو - از جمله مرگ، قتل، جنایت، خودکشی و جنگ - به شیوه ای طنزآمیز می پردازد. به عنوان مثال می توان به فیلم Dr. Strangelove (1964) و فیلم Shallow Grave (1994) اشاره کرد.

کمدی لوده

فیلم های لوده، در مورد موقعیت های فراتر از قلمرو امکان، اغراق می کنند و در نتیجه آن ها را سرگرم کننده می سازند. نمونه فیلم لوده یا مسخره، فیلم Sleeper (1973) است.

کمدی مستندنما

کمدی های مستندنما یا موکومنتری، تخیلی هستند، اما از سبک مستند استفاده می کنند که شامل مصاحبه ها و فیلم های "مستند" در کنار صحنه های معمولی است. مثال ها عبارتند از فیلم This Is Spinal Tap ‎ (1984) و فیلم Reboot Camp (2020).

کمدی موزیکال

کمدی موزیکال به عنوان یک ژانر سینمایی، ریشه در دهه 1920 دارد، فیلم Steamboat Willie (1928) از دیزنی، شناخته شده ترین فیلم اولیه این سبک است. این زیرژانر با محبوبیت دوباره در دهه 1970، با فیلم هایی مانند فیلم Bugsy Malone (1976)، فیلم Grease (1978)، و فیلم The Blues Brothers (1980) به عنوان فیلم های کلاسیک کالت ماندگار شناخته می شود.

کمدی مشاهده محور

این فیلم ها، طنز را در شیوه های رایج زندگی روزمره می یابند. برخی از نمونه های فیلم طنز مشاهده ای عبارتند از فیلم Knocked Up (2007) و فیلم The Intern (2015).

پارودی

یک فیلم پارودی یا تقلبی، دیگر ژانرهای فیلم یا فیلم های کلاسیک را به طنز بدل می کند. این گونه فیلم ها از طعنه، کلیشه سازی، تمسخر صحنه های فیلم های دیگر و آشکار بودن معنا در کنش های شخصیت استفاده می کنند. نمونه هایی از این فرم عبارتند از فیلم Blazing Saddles (1974) و فیلم Spaceballs (1987).

کمدی موقعیت

کمدی موقعیت، طنزی است که از شناخت قبلی گروهی از شخصیت ها (یا انواع شخصیت ها) و سپس قرار دادن آنها در موقعیت های مختلف برای ایجاد موقعیت طنزآمیز و کنایه آمیز ناشی می شود؛ مورد مثال: فیلم Planes, Trains and Automobiles (1987) و یا فیلم The Hangover (2009) .

کمدی صریح

این زیرمجموعه گسترده برای فیلم هایی اعمال می شود که رویکرد خاصی به کمدی ندارند، بلکه از کمدی برای کمدی استفاده می کنند. تعقیب امی (1997) و سگ پشمالو (2006) نمونه هایی از فیلم های کمدی مستقیم هستند.

اسلپ استیک

فیلم های اسلپ استیک شامل کنش های فیزیکی اغراق آمیز و پرهیاهو برای ایجاد موقعیت های غیرممکن و طنز است. از آنجایی که عمدتاً بر تصاویر بصری رویدادها متکی است، نیازی به صدا ندارد. بر این اساس، ژانر فرعی برای فیلم های صامت ایده آل بود و در آن دوران رایج بود. ستارگان محبوب ژانر اسلپ استیک عبارتند از: هارولد لوید، روسکو آرباکل، چارلی چاپلین، پیتر سلرز و نورمن ویزدام و مستر بین. از نمونه های مدرن کمدی اسلپ استیک می توان به فیلم تعطیلات مستر بین (2007) و فیلم Get Smart (2008) اشاره کرد.

کمدی سورئال

اگرچه این کمدی ها به طور خاص با تاریخ سورئالیسم مرتبط نیستند، اما این کمدی ها شامل تکنیک های رفتاری و داستان گویی غیرمنطقی هستند - از جمله چینش های داستانی عجیب، موقعیت های پوچ و واکنش های غیرقابل پیش بینی به موقعیت های عادی. چند نمونه عبارتند از فیلم It's a Mad, Mad, Mad, Mad World (1963) و فیلم Space Jam (1996).

 

ژانرهای ترکیبی کمدی

طبق طبقه بندی ویلیامز، همه توصیفات فیلم باید شامل نوع خود (کمدی یا درام) همراه با یک (یا چند) زیرژانر باشد. این ترکیب یک ژانر مجزا ایجاد نمی کند، بلکه درک بهتری از فیلم ارائه می دهد.

فیلم های اکشن کمدی

در این نوع فیلم ها، ایفای نقش های کمدی و اکشن با یکدیگر ترکیب می شوند که در آن ستاره ها با طرحی هیجان انگیز و بدلکاری های جسورانه ترکیب می کنند. این ژانر در دهه هشتاد زمانی که کمدین هایی مانند ادی مورفی شروع به بازی در نقش های اکشن بیشتری کردند، در آمریکای شمالی جذابیت خاصی پیدا کرد، مانند فیلم 48 ساعت. (1982) و فیلم پلیس بورلی هیلز (1984).

فیلم های رزمی کمدی

فیلم های هنرهای رزمی اسلپ استیک از طریق کارهای جکی چان مانند فیلم من کی هستم؟ (1998) بیشتر نمایان است. انیمیشن پاندای کونگ فو کار نیز یک کمدی اکشن است که بر روی هنر رزمی کونگ فو تمرکز دارد. 

فیلم های ابرقهرمانی

برخی از فیلم های کمدی بر روی اکشن ابرقهرمانان تمرکز دارند. برای مثال، فیلم The Incredibles، فیلم Hancock، فیلم Kick-Ass و فیلم Mystery Men را می توان نام برد.

بادی کمدی

فیلم هایی که از شرکای نامتناسب برای جلوه های کمدی استفاده می کنند، مانند فیلم Midnight Run، فیلم Rush Hour، فیلم 21 Jump Street، فیلم Bad Boys و فیلم Ted.

کمدی هیجان انگیز یا کمدی تریلر

تریلر کمدی نوعی ترکیبی از عناصر طنز و تعلیق است. فیلم هایی مانند فیلم Silver Streak، فیلم Charade، فیلم Kiss Kiss Bang Bang، فیلم In Bruges، فیلم Mr. and Mrs. Smith از این دست فیلم ها هستند.

 

کمدی جنایی

ترکیبی از فیلم های جنایی و کمدی، نمونه های آن عبارتند از: اشتباه بازرس پالمو (1960)، فیلم Oh Brother Where Art Thou? (2000)، پول را بگیر و فرار کن (1969) و فیلم Who Framed Roger Rabbit (1988).

کمدی فانتزی

فیلم های کمدی فانتزی از شخصیت های جادویی، ماوراء طبیعی یا اسطوره ای برای اهداف کمدی استفاده می کنند. برخی از کمدی های فانتزی شامل عناصر تقلید یا پارودی است. نمونه هایی از این فیلم ها عبارتند از فیلم Big، فیلم Being John Malkovich، فیلم Ernest Saves Christmas و فیلم Night at the Museum.

کمدی ترسناک

ترسناک کمدی ژانر یا نوعی از فیلم است که در آن با مضامین تاریک معمول و «تاکتیک های ترساندن» نسبت داده شده به فیلم های ترسناک با رویکردی طنزآمیز برخورد می شود. فیلم The House with a Clock in Its Walls جک بلک یا فیلم Dark Shadows جانی دپ از این نمونه هستند.

کمدی عاشقانه

کمدی رمانتیک، فیلم های طنز با مضامین اصلی هستند که باورهای اجتماعی درباره عشق را تقویت می کنند. داستان به طور معمول حول شخصیت هایی می چرخد که در عشق گرفتار می شوند. فیلم The Proposal، فیلم Just Go with It، فیلم Crazy, Stupid, Love از این دست فیلم ها هستند.

کمدی علمی تخیلی

فیلم های علمی تخیلی کمدی اغلب عناصر فیلم های علمی تخیلی سنتی را با استفاده از جلوه های کمیک اغراق می کنند. به عنوان مثال می توان به فیلم Men in Black یا فیلم Guardians of the Galaxy اشاره کرد.

کمدی ورزشی

کمدی ورزشی ژانر کمدی را با ژانر فیلم ورزشی ترکیب می کند. از نظر موضوعی، داستان غالب این زیرژانر "تیم ما" در مقابل "تیم آنها" است. تیم آنها همیشه برای برنده شدن تلاش خواهد کرد و تیم ما به جهان نشان خواهد داد که آنها شایسته شناسایی یا رستگاری هستند. داستان همیشه نباید شامل یک تیم باشد. داستان همچنین می تواند در مورد یک ورزشکار باشد، یا داستان می تواند روی یک بازیکن فردی در یک تیم تمرکز کند. فیلم Goon، فیلم Nacho Libre یا فیلم Mystery, Alaska از این دست فیلم ها هستند.

کمدی جنگی

کمدی های جنگی ایده مقابله با مرگ را با یک شوخ طبعی بیمارگونه القا می کنند. در یک فیلم جنگی، حتی اگر تعداد دشمنان ممکن است از قهرمانان بیشتر باشد، یا از نظر قدرت برتر باشد ولی ما فرض می کنیم که تنها در صورتی می توان دشمن را شکست داد که قهرمان بتواند چگونگی آن را بفهمد. اغلب، این حساسیت استراتژیک فرصت های طنزآمیز را در یک کمدی جنگی فراهم می کند. فیلم Good Morning, Vietnam و فیلم M*A*S*H از فیلم های کمدی جنگی هستند.

کمدی وسترن

فیلم های ژانر وسترن اغلب در جنوب غربی آمریکا یا در مکزیک اتفاق می افتند و تعداد زیادی از صحنه ها در طبیعت بیابانی رخ می دهند تا بتوانیم در زیبایی خشن طبیعت غرق شویم. انتظارات درونی برای مخاطب شامل مشت و لگدپرانی، تفنگ بازی و صحنه های تعقیب و گریز است. همچنین انتظار می رود تصاویر پانورامای دیدنی از حومه شهرها از جمله مناظر باز و صحراهای بی پایان و آسمان و مخصوصاً غروب خورشید وجود داشته باشد. کمدی های وسترن معمولاً طنز خود را در شخصیت های خاص می یابند (مثل فیلم Three Amigos) یا در روابط بین فردی (مثل فیلم Lone Ranger) یا پارودی یک فیلم وسترن (مثل فیلم Rango).

© تمام حقوق این سایت متعلق به انیمه لیست می باشد.