دانلود سریال
The Wire

6093 تعداد بازدید
User 4
10
/
9.5
AnimeList Rating
User 348K
10
/
9.3
IMDB Rating
60
/
60
/
اطلاع رسانی
فعال سازی تلگرام
اضافه به لیست حذف از لیست
لطفا برای استفاده از این قسمت وارد سایت بشیدورود ثبت نام
دانلود سریال The Wire
دانلود سریال The Wire

خلاصه داستان سریال The Wire

با توجه به آنکه مجموعه وایر دارای فصل های زیادی است، هر فصل به موضوعی جداگانه اما پیوسته با داستان اصلی می پردازد. به صورت کلی می توان گفت سریال The Wire، شهر بالتیمو و اتفاقاتی که در آن در حال رخ دادن هستند را به تصویر می کشد. مهم ترین مسئله ای که در این شهر به چشم می آید، قاچاق مواد مخدر است. فردی به نام دی آنجلو بارکسدیل که مواد فروش حرفه ای است، حالا از اتهام قتل مبرا شده و در این موضوع تبرئه شده است. پس از تبرئه شدن دی آنجلو بود که کارآگاه جیمز مک نالتی، وظیفه هدایت یک تیم را بر عهده می گیرد. 

 

داستانی جنایی

تیمی که جیمز مک نالتی آن را بنا بر دستور قاضی تاسیس کرده، در جهت بررسی پرونده هایی است که به قتل و ارتباط آن ها با مواد مخدر می پردازد. البته تمام داستان سریال The Wire، تنها در این زمینه نبوده و مسائل بسیار دیگری هم به تصویر کشیده می شوند. 

می توان از سیستم خراب مدرسه ها در بالتیمو و رسانه های خبری آن ها، علاوه بر تجارت غیر قانونی مواد مخدر به عنوان برخی از مسائل دیگر نام برد. این مجموعه تلویزیونی از زاویه دید قاچاقچیان و ماموران قانون، ساخته شده است. 

 

سریال The Wire

ادبیات داستانی جنایی، ژانر قالبی است که می توان آن را به وضوح دیده و درک کرد. وایر که با نام شنود هم شناخته می شود، محصولی از کشور آمریکا بوده و توسط دیوید سینمون ساخته شده است. برای آشنایی بیشتر با بازیگران The Wire، بهتر است با نام های لنس ردیک، دومینیک وست، لاری گیلیارد، امی رایان، وندل پیرس، فرانکی فایسون، حجان دومن، پاول بن ویکتور و کوری پارکر رابینسون، آشنا شوید. 

می توان از اد بورنز، اریک اورمایر، جو چاپلی، کارن تارسون و جرج پلکانوس به عنوان تهیه کنندگان شنود نام برد. Maryland و بالتیمو از مکان هایی هستند که تمامی سکانس های این مجموعه که به زبان های انگلیسی، اسپانیایی، Mandarin و Greek ساخته شده، در آنجا تصویربرداری شده اند. 

وایر یا همان شنود دارای پنج فصل است که این پنج فصل، 60 قسمت را در خود جای داده اند. تمامی قسمت های The Wire در 55 الی 60 دقیقه خلاصه شده اند، به جز قسمات پایانی؛ این بخش در مدت زمان 93 دقیقه پخش شده است. 

شبکه اچ بی او آمریکا وظیفه پخش تمامی این قسمت ها را به عهده داشت. این شبکه، اولین قسمت از شنود را در تاریخ دوم ژوئن 2002 منتشر کرد. 

 

نقد سریال The Wire

بسیاری از افرادی که وایر را تماشا کرده اند، معتقدند که این سریال یکی از بهترین های تاریخ در نوع خودش بود. این دیدگاه در صورتی است که هنوز هم وایر، به اندازه کافی دیده نشد. با توجه به موفقیت هایی که شنود برای خود رقم زد، اما هنوز هم که چندین سال از تولید و پخش آن می گذرد، هیچگونه جایزه ای را دریافت نکرده است. 

با این حال، The Wire با توجه به آنکه بسیاری از مسائل را به صورت واقعی و به دور از کلیشه به تصویر کشیده و به جزئیات آن ها دقت کرده، به عنوان یکی از بهترین های تاریخ شناخته می شود. 

مشاهده بیشتر
دانلود
زیرنویس
بازیگران
مرتبط

برای ارسال کامنت در سایت لاگین کنید.

ورود

یا

ثبت نام
© تمام حقوق این سایت متعلق به انیمه لیست می باشد.